Fatih Özuşaklı - Veri Analiz Uzmanı (DAS)

FATİH ÖZUŞAKLI

Veri Analiz Uzmanı (DAS)

Fatih Özuşaklı, 1992 yılında Manisa’da dünyaya gelmişir. Liseyi Manisa’da bitirdikten sonra İzmir’e taşınıp Ege Üniversitesi  İstatistik Bölümünde okumuştur. Okul hayatındayken diksiyon eğitimi alıp okulun radyo kanalında radyo programcılığına başlayıp, yerel  ve internet radyo kanallarında çalışmıştır. Bu zaman diliminde, kuruluşunda aktif rol oynadığı bir internet radyosunda ise yüzden fazla program yapmış ve yine bu kanalda reklam müzikleri üreterek reklamcılık sektörüne de giriş yapmıştır.

Ayrıca bir süre televizyonculuk alanında ses operatörlüğü deneyimine de sahip olmuştur. Bu süreçte müzik prodüksiyonu ve DJ’lik mesleği ile de yakından ilgilenen Özuşaklı elektronik müzik tarzında şarkılar yayınlamıştır. Bu tecrübelerle birlikte sunum ve seminerlerde aktif rol alıp, çeşitli eğlence ve kültürel etkinlik organizasyonlarında da görevler alarak kişisel gelişimine katkı sağlamıştır.

Özuşaklı, hayatının her döneminde yeni bilgi ve tecrübeler kazanmaya önem vermiş, bu sebeple olabildiğince sosyal bir yaşamı tercih etmiştir. Hobileri arasında, dj’lik radyo programcılığı, kitap okuma ve müzik prodüksiyonu  bulunmakta olan Özuşaklı, AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak görev yapmaktadır.