Başarı Hikayeleri

Best Dog Club Başarı Hikayesi

2008'den Günümüze Google Ads reklamları ile %70'e Varan Müşteri Artışı

Best Dog Club, İstanbul'un yoğun ve yorucu havasından uzakta Şile yolu üzerinde konumlanmış bir köpek çiftliğidir. Mimar Gamze Göksoy tarafından 2006 yılında sahibi olduğu mimarlık şirketi bünyesinde profesyonel anlamda köpek bakımı ve eğitimi üzerine hizmet vermek amacıyla kuruldu. İstanbul'da kendi köpekleriyle birlikte huzurlu bir şekilde yaşayamadığını fark eden Göksoy, 2006 yılında Şile yakınlarındaki Sırapınar köyüne taşındı. İstanbul ve civarında yaşayan köpek sahiplerinin köpeklerini gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri kaliteli ve güvenilir köpek pansiyonlarının sayıca azlığını fark eden Göksoy, evinin karşısındaki boş araziyi hem kendi köpeklerini hem de diğer köpekleri mutlu edecek bir çiftlik kurmak üzere tanzim etmeye başladı. Arazi iyileştirme ve çiftliği kurma süreci yaklaşık bir yıl sürdü. İşe başladıklarında üç-dört müşterileri olduğunu belirten Gamze Göksoy'un amacı kısa vadede hem köpeklerle daha fazla vakit geçirmek hem de müşteri portföylerini arttırmaktı.

İş Yaklaşımı

Göksoy, Best Dog Club'ı kurduktan hemen sonra internet teknolojisinden de yararlanarak daha fazla köpek sahibine ulaşmak için bir web sitesi hazırlattı. Masaüstü reklamcılık alanında faaliyet gösteren gazete ve dergilere reklam verdi. Bu reklamlardan pozitif yönde bir geri dönüş aldı. Fakat tesadüfi bir şekilde tanıştığı Google Ads ile hedef kitleye daha hızlı, kolay ve düşük maliyetle ulaşabildiğini deneyimledi. Gamze Göksoy, 2008 Temmuz ayında bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile tanıştı. AdresGezgini ile Google Ads reklamlarından beklentisi kısa vadede iyi bir geri dönüş sağlamak, İstanbul ve çevresine hızlı bir şekilde ulaşmaktı.

AdresGezgini, daha iyi bir geri dönüşüm sağlamak ve Ads reklamlarını daha verimli kılmak için Best Dog Club web sitesini yeni bir tasarımla aktif hale getirdi.

Site içerisinde uygun bölümlere geri dönüşüm takip kodu yerleştirildi ve bu sayede performans takibi mümkün kılınarak Google Ads reklamlarının daha etkili olması hedeflendi. Anahtar kelimeler hizmete yönelik olarak özenle seçildi. Google Analytics ile site performansının sürekli olarak takip edilmesi sağlandı. Sadece Google Arama Ağı için metin reklamlar değil aynı zamanda köpek bakımı ve eğitimi ile ilgili alakalı web sitelerine, bölgesel hedefli içerik ağı görsel reklamları hazırlandı. Bu sayede müşteri sayısında bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede % 70'e varan artış yaşandı. Firma sahibine Ads yönetim paneli hakkında temel eğitim verildi. Tüm bilgiler ve istatistikler şeffaf bir şekilde paylaşıldı. Bu sayede firma, reklamlarından sağladığı geri dönüşleri test etme olanağı buldu.

Sonuç

Best Dog Club'ın sahibi ve yöneticisi Gamze Göksoy'a göre Google Ads'ün yerelliği ve geri dönüş oranının yüksekliği Best Dog Club için bir dönüm noktası olmuştur. Göksoy, SEM ve Google Analytics kullanarak çevrimiçi performansını en üst düzeye çıkarttığını, Google Ads ile çalışmaktan çok memnun olduğunu ve reklamlarına aksatmadan devam edeceğini belirtmektedir.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag