Başarı Hikayeleri

Reta Depo Raf

Reta Depo Raf Başarı Hikayesi

Reta Mühendislik, 1979 yılında Makine Mühendisi A. Refik Yükselir tarafından İzmir'de kurulmuş, raf sistemleri alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına optimum ve en ekonomik çözümü sunmayı hizmet anlayışı olarak belirleyen Reta Mühendislik, 2008'de İzmir - Kemalpaşa'daki 14 dönümlük fabrikasında faaliyete göstermeye devam etmiştir. Demir çelik sektörü raf sistemleri alanında uzman kadrosu ile hizmet veren Reta, bugün başta ABD olmak üzere İtalya, Yunanistan, Fransa, Almanya, İngiltere, İsrail ve Kıbrıs gibi birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Google Ads ile 2005 yılında tanışmış, 2007 yılından bu yana da Google Ads reklamlarında AdresGezgini ile çalışmaya devam etmektedir.

İş Yaklaşımı

Sektörel dergi ve gazetelere, rehberlere verdikleri ilanlardan istedikleri verimi alamayan Reta Mühendislik, 2005 yılında Google Ads'ü keşfetti. 2007 yılında ise AdresGezgini ile çalışmaya başladı. Bu süreci Reta Mühendislik Dış Ticaret Departmanından Selin Yükselir Hanım şöyle anlatıyor: "Acemilik dönemimizde Ads reklamları için farklı şirketlerle çalıştık ancak reklam gösterimlerimizden bir geri dönüş alamadık. Google Ads'ün uygun bütçe ile birçok internet kullanıcısına ulaştığını bildiğimiz halde gazete ve dergilere verdiğimiz reklamlardan daha maliyetli hale geldiğini gördük. Dolayısıyla bu konuda uzman olduğunu araştırarak öğrendiğimiz, Google Ads Kalifiye Şirketi olduğunu bildiğimiz AdresGezgini firmasıyla tanıştık. Bu tanışmadan sonra Google Ads'ten tam olarak verim almaya başladık."

Çeşitli sektörlere raf sistemleriyle çözümler sunan, projelerini gıda sektörü başta olmak üzere, elektronik, mağazalar zinciri, sigara, kimyasal, boya, otomotiv, lojistik sektörünün önde gelen firmalarıyla gerçekleştiren Reta Mühendislik, Google arama motorunu hem küçük sanayicilerin hem de büyük şirketlerin kullandığını ve amaçlarının ayrım gözetmeksizin hepsine ulaşmak olduğunu belirtmiştir. Dolayısıyla Google Ads ile bu amaçlarını gerçekleştirmişlerdir.

2007 yılında AdresGezgini ile tanışan Reta Mühendislik'in Ads reklamlarından daha iyi verim alabilmesi için kurumsal web sayfaları yeniden tasarlanmış ve Google Ads kriterlerine uygun olarak arama motoru optimizasyonu yapılmıştır. Reklam çalışmalarına uygun olarak da AdresGezgini ile birlikte belirledikleri anahtar kelimelerin hem hedef kitlelerinin firmayı daha kolay bulmasını sağladığını hem de tıklama başı maliyetle bütçe dostu bir kullanım sağladığını söyleyen Selin Yükselir, AdresGezgini tarafından kendilerine gönderilen Google Analytics raporu ve sitelerine yerleştirilen geri dönüşüm takip kodu ile nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğini belirlediklerini ve arama trendlerini görebildiklerini, buna göre hesaplarında değişiklikler yapabiliyor olmalarının kendilerini gereksiz maliyetlerden kurtardığını vurgulamaktadır.

Sonuç

2007 yılında bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile çalışmaya başlayan ve kısa sürede Google Ads reklamlarının sağladığı faydayı yakından gören Reta Mühendislik, Google Ads reklamları sayesinde müşteri sayılarının Türkiye çapında %78 oranında arttığını belirtmiştir. Firmalarının üretim, ihracat ve ithalat alanında devam ettiği sürece AdresGezgini ile Google Ads reklamlarına devam edeceklerini belirten Selin Yükselir, Google Ads reklamlarını büyük ve küçük işletmelere tavsiye etmektedir.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag