Başarı Hikayeleri

Travelogy Başarı Hikayesi

Travelogy, uzun yıllar turizm sektörüne hizmet veren ve birçok firmaya danışmanlık yapan Yaşar Saral tarafından 2008 yılında kuruldu. Dört yıldan bu yana butik turizm acentesi olarak yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerde müşterilerine mavi tur, boğaz tekne turları gibi tur alanlarında çözümler üreten Travelogy özellikle çiftlere yönelik Maldivler, Mauritius, Seyşeller güzergâhında Balayı Turları olarak bilinen alanda uzmanlaşmıştır.

Kurulduğu günden bu yana müşteri portföyünü genişletmek için gazete reklamları, sektörel ve magazinel dergi reklamlarını kullanmıştır. Masaüstü reklamların maliyet açısından oldukça yüksek olması nedeniyle internet reklamlarına yönelen firmanın yolları 2009 yılında AdresGezgini ile kesişmiş ve Google reklamlarını kullanmaya başlamıştır.

İş yaklaşımı

Travelogy 2008 yılından bu yana aktif olarak balayı turları düzenliyor. AdresGezgini, Yaşar Saral’la görüşerek firmanın verdiği hizmetlere uygun olarak anahtar kelimelerini seçti, Türkiye ve Yurtdışı olmak üzere reklam kampanyaları oluşturuldu. Hem İngilizce hem de Türkçe olarak hazırlanan arama ağı kampanyalarına ek olarak birçok farklı boyutta resim reklamlar da hazırlanarak ilgili web sitelerinde görüntülenecek şekilde içerik ağı reklamları da oluşturuldu. Bu sayede marka bilinirliğini ve görünürlüğünü geliştiren Travelogy geri dönüşlerini arttırdı ve rakiplerinden farklılaşarak Google’da ön sıralarda yer aldı.

AdresGezgini vasıtasıyla, Google Ads sponsor bağlantı reklamlarını kullanmaya başlayan firma, her reklam grubu için özel olarak oluşturulan anahtar kelimelerinden kaç tıklama alabildiğini ve maliyetlerini de sunulan yönetim panelinden kolayca gözlemleyebildi.

Yaşar Saral gazete ve dergi reklam mecraları ile internet reklamcılığını karşılaştırdığında maliyet açısından çok büyük fark olduğunu ve internet reklamlarından çok daha fazla geri dönüş elde ettiğini belirtiyor. Saral: “İnternet reklamları tanınırlık ve müşteri portföyümüzü arttırmak gibi hedeflerimiz vardı. Bu doğrultuda AdresGezgini ile internet reklamları vermeye başladığımızdan beri %90'a varan geri dönüş oldu. Ayrıca yaşadığımız her sorunda hızlı geri dönüş elde ettik. Müşteri memnuniyeti açısından değerlendirdiğimizde sunulan hizmet gerçekten çok iyi. İstatistiki verileri kolayca takip edebildiğimiz yönetim paneli sayesinde reklamlarımızın yönetimini kendimiz de gerçekleştirebiliyoruz." diyor.

Sonuç

Kurulduğu andan itibaren internet reklamları konusundaki gelişmeleri yakından takip eden Travelogy Google Ads reklamlarını 2009 yılından bu yana kesintisiz olarak kullanmaktadır. Google reklamları sayesinde marka bilinirliği artan firmanın potansiyel müşteri sayısı da artmıştır.

Bu sayede Türkiye’de özellikle Maldivler, Mauritius, Seyşeller güzergahında tatil yapmak isteyen çiftlerine ulaşılabilirliklerini artıran Travelogy’nin sahibi Yaşar Saral, AdresGezgini ile çalışmaktan son derece memnun olduklarını ve profesyonel takip hizmeti almalarının kendilerine çok yarar sağladığını belirtti.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag