Başarı Hikayeleri

Jumeriah Travel Başarı Hikayesi

1999 yılından bu yana Türkiye’ de Dubai Satışlarını başlatan ve bu bölgenin Türk Turizminde yaygınlaşmasına önayak olan firma, 2001-2003 yılları arasında bizzat Dubai’de faaliyette bulunduktan sonra, 2006 yılında Turizm Bakanlığına bağlı 5424 Lisans numarası ile Jumeirah Travel adıyla kurumsallaşmıştır. Gelişen zaman içerisinde yurtdışında farklı destinasyonlarda faaliyet gösteren firma, yeniliklere açık olarak müşteri portföyünü daha çok kurumsal anlamda geliştirerek hedeflerini büyütmüştür. Bunun en güzel örnekleri içerisinde Bayi gezilerine önem vermiş olması yer alır. Dubai ve Mısır operasyonları dışında Uzakdoğu, Rusya, Ukrayna, Avrupa’da çeşitli şehirler ve Kıbrıs operasyonları ile de yine başarılarını devam ettirmiştir. Bu süre zarfında gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına ve daha fazla kitleye ulaşabilmek için internet reklamcılığı ile ilgili araştırmalara başlamıştır, kendini bu yönde de geliştirmek, yeni ufuklara açılmak istemiştir.

İş yaklaşımı

Jumeirah Travel 2005 yılından beri aktif Türkiye’de, ancak Ortadoğu’da yaklaşık 17 yıldır hizmet veriyor. Türkiye’ de 7 yıldır acenta olarak çalışan firma, Ortadoğu’da başta Dubai olmak üzere, Tunus, Mısır, Kuveyt, Katar, Mekke, Medine destinasyonlarına çalışıyor. Önceleri Türkiye genelinde gazete reklamları veren firma, internetin gelişiminden yararlanma amacıyla, internet reklamcılığı için araştırmalara girdi. Sahibesi Nuran Kütük bu araştırmaların, yolları AdresGezgini ile kesiştikten sonra sona erdiğini açıklarken; Google Ads için en kolay, en hızlı çalışılabilecek şirket olarak AdresGezgini’ ni görüp çalışmaya başladıklarını söyledi.

Firmanın kurumsal web tasarımını da üstlenen AdresGezgini, firma yetkilileri ile karşılıklı görüşerek ihtiyaçları doğrultusunda siteyi hazırladı. Dubai turları, ekstra turlar, yurtdışı turları, ve şirketlerin incentive turları ile ilgili tüm detaylar siteye giren misafirlere sunuldu. Oluşturulan web sitesi sayesinde marka bilinirliğini ve görünürlüğünü geliştiren Jumeirah Travel, hem geri dönüşlerini arttırarak hem kendi pazarlarında bulunan diğer firmalardan daha öne çıkarak yarar sağladı.

AdresGezgini vasıtasıyla, Google Ads sponsor bağlantı reklamlarını kullanmaya başlayan firma, oluşturulan anahtar kelimelerin kaç tıklama alabildiğini de kendilerine sunulan yönetim panelinden kolayca gözlemleyebilmiştir. Önceden kullandıkları reklam mecraları ile internet reklamcılığını karşılaştırmasını rica ettiğimizde, firma sahibesi Nuran Hanım şöyle anlatıyor: ‘Öncelikle maliyet açıdan çok yararı oldu. Bundan 3-4 sene önceki reklam masrafı oranları ile kıyasladığımızda, AdresGezgini ile verdiğimiz Google Ads ilanları sonucu %70 kâra geçtik. İnternet reklamları ile tanıştıktan sonra, gün içersinde 5 dakika- 15 dakika aralıklarla geri dönüşler sağladık. AdresGezgini bizim adımıza, linklere verdiğimiz reklam metinlerini yerleştirerek daha profesyonel bir çalışma hazırladı. Böylece arama motorlarında ilk sıralara kısa sürede çıkabildik.’

Sonuç

İnternet teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden ve ayak uydurmaya çalışan Jumeirah Travel, Google Ads reklamlarını 2005 yılından bu yana kesintisiz olarak kullanmaktadır. Tıklamalar neticesinde bilinirliği artan firma, potansiyel müşteri sayısını da arttırmıştır. Ayrıca misafirlerin bilgilere kolay ulaşabilmesi adına hazırlanan web sitesi internet reklamları ile öne çıkmıştır.

Bu sayede Türkiye’ deki ve dünya üzerinde birçok ülkede bulunan hedef kitleye ulaşabilirliklerini arttıran Jumeirah Travel ‘ın sahibesi Nuran Kütük, AdresGezgini ile çalışmaktan çok memnun olduklarını ve profesyonel takip hizmeti almalarının kendilerine çok yarar sağladığını söyledi. Ayrıca Nuran Hanım AdresGezgini çalışmaya ve Google Ads hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceklerini belirtmiştir.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag