Başarı Hikayeleri

Elkima Trafo

Elkima Trafo Başarı Hikayesi

Elkima Trafo, İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan, kendi öz kaynakları makine ve ekipmanları ile üretim gerçekleştiren bir mühendislik şirketidir.

1973 yılında Fahrettin Selçik tarafından Bursa'da bir şahıs şirketi olarak kurulan Elkima Trafo kısa zamanda yakaladığı büyüme başarısı ile 1991 yılında limited şirket statüsüne geçmiş ve kurumsal kimlik edinmiştir. TSE Uygunluk ve Hizmet Yeterlilik Belgesi ve ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi'ne sahip olan firma, 2000 yılından bu yana İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 4440 m2 kapalı alanlı fabrikasında sanayi ve ticaret faaliyetlerine devam etmektedir. Enerji ihtiyacının olduğu her alanda hizmet veren Elkima, alanında hizmet arayan internet kullanıcılarına anında ulaşabilen Google Ads'ün, hem yurtiçi hem de yurtdışı reklam olanaklarından faydalanmak amacı ile 2007 yılında Google Ads reklamlarını aktif olarak kullanmaya başlamıştır.

İş Yaklaşımı

Sektörel bazlı yayın yapan birçok dergi ile reklam çalışmaları yapmış olan Elkima, bu reklamların maliyetlerinin yüksek olması aynı zamanda da verilen reklamların geri dönüşünün az olması ve sürekliliğinin olmaması neticesinde alternatif reklam yolları aramaya başlamıştır. İnternet teknolojisini yakından takip eden Elkima, yurtiçi satış ağını genişletmek, yurtdışında da aranır bir marka olabilmek adına 2007 yılında tanıştığı AdresGezgini ile Google Ads reklamcılığını tercih etmiştir.

AdresGezgini, Elkima Trafo için daha iyi bir geri dönüş sağlamak ve Google Ads reklamlarını verimli kılabilmek adına Elkima Trafo Dış Ticaret Departmanı'ndan Dilek Uysal Hanım ile bir dizi çalışma yürütmüştür. Bu çalışmalar arasında web sitesinin yeniden düzenlenmesi ve web sitesi optimizasyonu yer almıştır. Site içerisinde uygun bölümlere geri dönüşüm takip kodu yerleştirilmiş, firmanın yer aldığı sektöre uygun, anahtar kelimeler belirlenerek reklamlar aktif hale getirilmiştir. Elkima Trafo'nun hem yurtdışı hem de yurtiçinde hizmet verdiği göz önüne alınarak reklam çalışmaları İngilizce ve Türkçe yapılmıştır. Yanı sıra, mobil servis hizmeti sağlanmıştır. Böylece transformatörlere yağ bakım hizmeti de veren Elkima için Google Ads'ün bölgesel reklam verme özelliği kullanılarak hedef kitleye anında ulaşabilmeleri sağlanmıştır.

Orta Doğu, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetleri'nde hali hazırda aktif olarak Google Ads reklamları yayınlayan Elkima, ürünleri ve hizmetleri ile yurtiçi ve yurtdışı alıcılara anında ulaşabilmiş, satışlarında ve ihracatlarında gözle görülür bir artış sağlamıştır. AdresGezgini ile Google Ads reklamcılığına başladığı günden bu yana elektromekanik sektöründeki hizmetlerinin dünya üzerindeki izlenebilirliğini sağlayarak, sektörde en ön sıralarda yer almıştır.

Dilek Uysal, Google Ads reklamcılığını kullanırken AdresGezgini'ni tercih etmelerinin sebebini şu şekilde açıklamaktadır: "Bir SEM ajansı olan AdresGezgini 'nin sunduğu hizmetin ayrıntılı olarak raporlanabilir olması, ilgili hedef kitlelere ve ülkelere ulaşılabilirliğin gözlemlenebilmesi, anahtar kelimelerin tarafımızca eklenmesini ya da değiştirilmesini sağlayan kolay anlaşılır arayüzüne sahip müşteri panelinin olması gibi özellikler AdresGezgini ajansını tercih etmemizdeki en önemli unsurlardır."

Sonuç

İnternet teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden Elkima, Google Ads reklamlarını 2007 yılından bu yana kesintisiz olarak kullanmaktadır. Tıklamalar neticesinde ister ürün alımı olsun ister bilgi talebi olsun kazanılan her tür gelişimin kendilerine maddi ve manevi birçok kazanç sağladığını belirten Dilek Uysal, Google Ads reklamlarından elde ettikleri bilgi birikiminin kendilerini yenilemelerinde ve daha ileri bir seviyeye taşımalarında önemli bir rol oynadığını düşünmektedir. Bu sebeptendir ki hedef kitleye ve dünya üzerindeki birçok ülkede bulunan alıcılara ulaşabilirliklerini arttıran AdresGezgini ile Google Ads hizmetlerinden yararlanmaya devam edeceklerini belirtmiştir.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag