Başarı Hikayeleri

Şehzade Fayton Başarı Hikayesi

Son Faytoncu Şehzade Fayton Google Reklamları ile Tüm Dünyada Tanındı.

Şehzade Fayton 1928 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde küçük bir atölyede İsmail Güneş tarafından kuruldu. Babadan oğula üç kuşak bir asıra yakın süredir ahşap ve demire şekil vererek Kupa, Victoria ve Brik gibi modellerde faytonlar, at arabaları, minyatür faytonlar ve koşum takımları üretimi yapan Güneş ailesi, teknolojinin ilerlemesi ve otomobillerin kullanımının yaygınlaşması ile zor günler yaşasa da fayton üretmekten asla vazgeçmediler.

Yıllar geçtikçe diğer birçok zanaat türünde olduğu gibi faytonculuğun da artık son nefeslerini aldığını düşünen ve bunun üzerine 1991 yılında ilk süs faytonunu üreten son faytoncu Bülent Güneş, motorlu taşıtlar karşısında varlığını daha fazla sürdüremeyen at arabalarının aksine faytonların hala ilgi gördüğü kısa zamanda içinde kanıtladı. 1990’lı yıllardan itibaren birçok belediyeden ve turistik beldelerdeki otellerden sipariş alan Bülent Güneş, 2006 yılında Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in önerisi ile bir web sitesi açtı. Amacı ürünlerini hızlı bir şekilde hedef kitlesine tanıtmak olan Bülent Güneş, Google reklamları konusunda uzman bir firma ile çalışmak için araştırmalarına başladı. 2009 yılında AdresGezgini ile tanışan Güneş, ilk online reklam kampanyasını hayata geçirdi.

İş Yaklaşımı

İlk reklam kampanyalarının sonucunda müşteri sayısında gözle görülür bir artış elde eden Şehzade Fayton’un reklam çalışmalarından daha fazla verim elde etmek ve bunu ölçümleyebilmek için mevcut web sitesinin uygun bölümlerine geri dönüşüm takip kodu AdresGezgini tarafından yerleştirildi. Ekibimizin amacı, performans takibini mümkün kılarak Google Ads reklamlarının daha etkili olmasını sağlamaktı. Şehzade Fayton'un anahtar kelimeleri sektörüne yönelik olarak özenle seçildi. Firmanın Google reklamları ile ilgili tüm bilgileri ve istatistikleri reklamlardan sağlanan geri dönüşleri test etmek için firma sahibi Bülent Güneş ile şeffaf bir şekilde paylaşıldı. Bu sayede müşteri sayısında iki yıla yakın bir sürede % 80’e varan artış yaşandı.

Başlangıçta sadece kısıtlı imkanlarla fayton ve at arabası üreten Şehzade Fayton, müşteri sayısının artması üzerine, yeni elemanlar ve ekipmanlar alarak hizmet ağını genişletti ve Victorian tarzda faytonlar da üretmeye başladı. Zaman içerisinde müşterileri daha da artan ve buna paralel olarak hizmet ağını yurtdışına kadar genişleten firma, başarılarında Ads'e büyük bir pay veriyor.

Güneş: "Geçmişte teknoloji bu kadar ilerlememişti. İşlerimizi referanslar aracılığı ile pazarlıyorduk. İnsanlar isme geliyorlardı. Teknolojinin gelişmesi -özellikle internet kullanımının yaygınlaşması - ile birlikte dünya küçüldü. Bizim için internet, dünya pazarına açılan bir kapı oldu. Web sayfamızı kurduktan sonra dünyanın dört bir tarafından sipariş almaya başladık. Hatta taleplerin birçoğuna yetişemedik. Yunanistan, Hollanda, İngiltere, İsrail, Suudi Arabistan, Dubai ve İsviçre gibi dünyanın birçok ülkesine ihracat yaptık. Bunların hepsi internet reklamları sayesinde gerçekleşti." diyor.

Sonuç

Ads kullanmaya başladıktan sonra tüm dünyaya hizmet vermeye başlayan Şehzade Fayton'un kazancı %80 oranında arttı. Yönetici Bülent Güneş'e göre Google Ads’ün geri dönüş oranının yüksekliği Şehzade Fayton için bir dönüm noktası oldu. Güneş, arama motoru reklamcılığını kullanarak çevrimiçi performansını en üst düzeye çıkarttığını, AdresGezgini ile Google Ads çalışmalarından çok memnun olduğunu ve reklamlarına aksatmadan devam edeceğini belirtiyor.

İsterseniz Hızlı Başvuru Formu Doldurun,

Hızlı Başvuru Formu

İsterseniz Telefon Randevusu Alın, Biz Size Ulaşalım!

İsterseniz Telefon Randevusu Alın,
Biz Size Ulaşalım!

Telefon Randevusu Al
opel-logo-ag
coldwell-banker-ag
piri-reis-ag
carrera-ag
saat-saat-ag
toyota-ag